Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні виповнилося 210 років.

   Поважний ювілей відзначали безпосередньо в трудовому колективі – без традиційних помпезності та офіціозу, тепло й по-домашньому. В урочистостях взяли участь представники влади, керівники провідних лікувальних закладів області й, звичайно, ветерани та колишні працівники. З нагоди свята були вручені почесні грамоти й подяки кращим лікарям і медсестрам – від обласної державної адміністрації, обласної ради, управління охорони здоров’я і обкому галузевої профспілки.
   У змістовних доповідях і виступах провідних фахівців лікувального закладу і, зокрема, Сергія Лебедєва, Світлани Александрової, Валентина Скрипника відтворено основні етапи становлення й розвитку лікарні та психіатричної служби області загалом.

   Як зазначав головний лікар Володимир Ященко, ще в 1787 році при Максаківському монастирі Новгород–Сіверської єпархії Чернігівської губернії вперше в Україні було організовано заклад для лікування психічно хворих. Наприкінці ж 18-го – початку 19-го століть сформувався медичний підхід до зцілення душевнохворих.
   В 1802 році в Чернігові відкрито будинок для божевільних, підпорядкований «Приказу общественного призрения». Звідси й родовід поважної ювілярки.
   За понад два століття лікарня пройшла шлях, характерний для вітчизняної психіатрії. У різні роки заклад очолювали висококваліфіковані керівники – Петро Глевін, Дмитро Новосьолов, Панас Білий, Микита Артеменко, Володимир Бабухадія, Валерій Лобнер, Михайло Підвербний, Борис Тарасов, Едуард Лапінський… Та переломний етап у діяльності лікарні пов’язують з ім’ям нинішнього головного лікаря Володимира Ященка, котрий обійняв цю відповідальну посаду в непрості часи. За дев’ять років керівництва Володимира Івановича завдяки його організаторському таланту, продуманій стратегії відродження іміджу лікувального комплексу, зусиллям згуртованої команди однодумців психіатрична служба області увійшла до першої п’ятірки ідентичних закладів України.
   На урочистостях говорили про здобутки й проблеми, перспективи діяльності й нові завдання-плани. Та мене особисто до глибини душі схвилював виступ–екскурс в минуле лікаря Анатолія Косенка, котрий не лише проникливо відтворив у спогадах історію закладу, а й великою теплотою і вдячністю розповів про колег, з якими не один десяток років пліч-о-пліч рятував хворих. У трудовій книзі Анатолія Івановича лише один запис – про прийняття на роботу до Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні, зроблений понад три десятиліття тому.
   Так, саме медичний персонал, високопрофесійний і самовідданий колектив є надбанням і гордістю закладу. Імена медпрацівників увійдуть в історію зі сторінками чудового кольорового видання «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня», до творення якого насамперед причетні Анатолій Косенко та Людмила Ященко.

Ольга ЧЕРНЯКОВА, «Європейська Україна».
Фото автора

Взято з http://upi.org.ua/news/chernigivskij_oblasnij_psikhonevrologichnij_likarni_vipovnilosja_210_rokiv/2012-11-03-16579

Інші новини

 • 26.10.2011р. у лікарні проведені заходи, приурочені до Дня донора. Близько 70 працівників лікарні виявили бажання здати кров Фотозвіт >>>

 • 14.10.2011 медична рада заслухала звіт про діяльність закладу за 9 місяців 2011 року.

 • 10 жовтня світова спільнота відзначає Всесвітній день психічного здоров'я Детальніше >>>

 •    Наша лікарня під час проведення урочистостей, присвячених 20-й річниці Незалежності України представляла медичні заклади області на виставці квітів у Центральному парку культури та відпочинку м. Чернігова Дивитися>>>

 • 19.08.2011 в продовження попередного заходу і до дня Яблуневого Спасу у лікарні проведено щорічну Виставку квітів і народних ремесел Дивитися>>>

 • 18.08.2011 пройшов черговий етап оцінки закріплених за відділеннями територій лікарні. Фотозвіт>>>

 •  02.08.2011р. відбулася спільна нарада фахівців лікарні з представниками УМВС України в Чернігівській області, прокуратури м. Чернігова, в.о. заступника начальника управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації з питань взаємодії служб з попередження суспільно-небезпечних дій психічно хворих. Прийняте рішення про формування пакету документів, які чітко б регламентували таку взаємодію. Про результати проведеної роботи йтиметься в подальших новинах.

 • 21.07.2011 проведене розширене засідання медичної ради лікарні з пидбиття підсумків діяльності закладу за І півріччя 2011 року.

 • Заступник головного лікаря з організаційно-методичної та коонсультативної роботи Ященко Людмила Леонідівна організувала у лікарні виставку робіт відомої народної майстрині Баженової Наталії Олексіївни, яка була присвячена Дню медичного працівника. І як фінал виставки, 22 червня 2011 року відбулася творча зустріч художниці з колективом лікарні. Детальніше >>>

 • 16.06.2011р. у лікарні відбулися урочисті заходи у рамках святкування Дня медичного працівника.

 • 9-10 червня 2011 року делегація лікарні приймала участь у Міжнародній науково-практичній конференції "Нові підходи до діагностики та лікування психічних розладів і захворювань", яка проходила на базі Гомельської обласної клінічної психіатричної лікарні і була присвячена 50-річчу її існування. Фотозвіт >>>

Яндекс.Метрика